Recept na zapečený sýr s rozmarýnem a česnekem

Dovolte mi abych se představil. Jmenuji se Přemek Brom a mou velkou vášní a zároveň relaxem je vaření. Baví mě kategorie s kuchyňským náčiním v našem eshopu a rád do ní vybírám nové kousky. Proto jsem se rozhodl postupně některé vyzkoušet, nafotit a podělit se s vámi o osobní zkušenost.

Inspiraci pro tento recept jsem našel v anglické kuchyni, kde zapékání je poměrně obvyklý způsob úpravy pokrmů. Chci  vám ukázat, jak snadno a přitom velmi efektně může sloužit taková zapékací miska na sýry, jako je tato z kolekce "Gourmet Cheese" od anglického výrobce kuchyňského vybavení Crealive Tops Ltd. Najdete ji spolu s dalšími výrobky k úpravě a servírování sýrových pokrmu v našem eshopu Levand.cz. Většina z nich je v originálním dárkovém balení.

Jdeme na to! Je to opravdu jednoduché a zvládne to i začátečník.

Na tento recept budete potřebovat:

  • sýr plísňového typu (brie) např. Camembert, Hermelín atd.
  • ½ stroužku česneku
  • větvičku rozmarýnu
  • mletý pepř
  • olivový olej

 

Než začnete se samotnou přípravou  pokrmu, nechte roztopit troubu na 180°C. 

  1. Sýr si z jedné strany do poloviny nařízněte a vytvořte mřížku viz. foto.  
  2. Česnek nakrájejte na malé měsíčky. Můžete použít i celý stroužek, ale ½ bohatě postačí. Větvičku rozmarýnu si natrhejte na malé snítky. 
  3. Takto připravený česnek a rozmarýn napíchejte do nařezaných mřížek v sýru. Popepřete čerstvě namletým pepřem, nejlépe černým.
  4. Zakápněte kapkou oleje. Může být i olivový, ale upřímně není moc vhodný pro tepelné zpracování. Navíc tučnější sýry již žádný olej k dochucení nepotřebují.
  5. Přiklopte zapékací misku a vložte do trouby, tedy pokud je již rozehřátá na požadovanou teplotu.

 

 

 

Nechte zapékat cca.20-25min. Mezitím si můžete nakrájet pečivo, vložit jej volně na mřížku do trouby a společně se sýrem upéct do zlatova. Ideální je trouba s grilem. Pozor musí se hlídat! Rychle se spálí.

Po uplynutí předepsané doby sýr z trouby vyndáme a servírujeme přímo v zapékací misce. Nenechte sýr příliš vychladnout a konzumujte jej ihned, jak vám to jeho teplota dovolí.

Sýr si můžete ještě nepatrně posolit, jelikož každý druh obsahuje jiné množství soli.

Ideální je servírovat jej s bílým vínem a již zmíněným opečeným toustem. Dobrou chuť!

 

Comments

comments powered by Disqus