Creative Tops - Retro Treats

Na stránkách výrobce anglické značky Creative Tops® jsem se nechala inspirovat článkem o stylu kuchyně, jejím designu a stravovacích návycích v průběhu jednotlivých dekád ve Velké Británii. 

 

Začátkem 50. let byla Velká Británie díky nedávno skončené druhé světové válce v režimu přídělového systému. Ženy v domácnosti byly nuceny improvizovat. Byla to éra masa a zeleniny. Dovozy ze zahraničí ještě nestačily pokrýt domácí spotřebu a strava byla převážně sezóní.
Typická večeře: hovězí pečeně, brambory a sezóní zelenina. Zbytek byly saláty a sendviče.

 

V 60. letech Británie zažila vlnu imigrace zejména z míst, jako je Indie. S tím přišel objev nové kuchyně a zejména koření. Ale i jiné, pro Angličany exotické pokrmy, jako boloňské špagety. Současně v šedesátých letech přišly ke slovu lednice, které umožňovaly uchovat potraviny déle čerstvé. Kuchyně se začala opět měnit.

Typická večeře: Populární se stal například krevetový koktejl, hovězí steak s různými druhy omáček a oblíbený pudinkový koláč.

 

V 70. letech se idea žen v kuchyni začíná vytrácet. Vaření jako takové je mnohem "zrychlenější" a hotová jídla se začala objevovat i u rodinné večeře a několika hodinová příprava tak sklouzla ke kratší a pohodlnější několikaminutové. Nicméně některé domácí vařená jídla, inspirovaná hlavně vlivy ze zahraničí, jsou stále populární.

Typická večeře: velice populární byl například kuřecí Kiev a dort Černý les –  jednalo se ale o prefabrikované výrobky.

 

V 80. letech byly ženy skutečně osvobozeny od kuchyně. Byl to čas nárůstu stravování v restauracích a ohřívání jídla v mikrovlnné troubě. Nicméně to byl také čas, kdy si kari našlo cestu do anglické kuchyně.

Typická večeře: Hotová mražená jídla, křupavé palačinky a bramborové placky.


Bylo to v 90. letech, kdy lidé začali více přemýšlet o tom, co jedí ve vztahu k jejich zdraví. To však nezastavilo vzestup řetězců rychlého občerstvení, jako je MacDonald a Burger King. V supermarketech se začaly prodávat potraviny, jako jsou sušená rajčata a thajské zelí. Poptávka po těchto potravinách spustila vlnu rozkvětu malých specializovaných obchůdků se zdravou stravou.

Typická večeře: Čerstvé těstoviny v různých omáčkách nebo salát z rukoly.

Bio potraviny, kuřata z volného chovu a bezlepkové potraviny se staly součástí slovní zásoby domácí kuchařky či kuchaře. Je také čas, kdy začínají televizi zaplňovat pořady o vaření a jejich kuchařské hvězdy.  Jamie Oliver nás naučil, jak vytvořit jídlo ve stylu "snadno a za přijatelnou cenu".

Typické jídlo: Pečené kuře z volného chovu s citronem a bylinkami a jako příloha marockým kuskus.

 

Tak takhle nějak to vypadalo v anglické kuchyni v druhé polovině minulého století. V našem obchůdku si máte možnost koupit spoustu věcí do kuchyně v retro stylu týkající se některé z těchto období. Padesátá a šedesátá léta dokonale zpracoval již zmíněný anglický výrovce Creative Tops®. Edice nádobí a doplňků do kuchyně Retro Treats je ideální připomínkou těchto časů a vy je můžete mít ve své kuchyni také. Nechte se inspirovat na našich stránkách. Jako vždy budu velice ráda za případné komentáře a inspirace pro rozšíření našeho obchůdku.

Comments

comments powered by Disqus